Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

CHÓR "VIKTORIA" W NASZEJ SZKOLE

2015-11-13

Dziecięcy zespół chóralny "Viktoria" powstał osiem lat temu, dzięki staraniom proboszcza parafii pw. Świętego Wielkomęczennika Jerzego w Moskwie

Dzieci uczestniczą w zajęciach muzycznych, śpiewają w Cerkwi podczas nabożeństw, występują na placach miejskich, odwiedzają szpitale, domy dziecka, a także szkoły. Biorą również aktywny udział w konkursach, a także koncertują za granicą.
Czytaj więcej o: CHÓR "VIKTORIA" W NASZEJ SZKOLE

KONKURS RECYTATORSKI "TRÓJGŁOS POETYCKI"

2015-11-13

Uczniowie naszej szkoły, wzorem lat ubiegłych wzięli udział w konkursie recytatorskim "Trójgłos poetycki" organizowanym przez Dom Kultury w Bielsku Podlaskim. Należało wykonać dwa utwory, jeden w języku polskim, drugi w języku białoruskim. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

A oto nasi zwycięzcy:
kl. I-III
II miejsce- Anna Iwaniuk- kl. III
IV miejsce- Marta Romaniuk- kl. IIB
wyróżnienie- Mikołaj Abramiuk- kl. IIB
kl. IV-VI
II miesce- Ivan Korsunskij- kl. IV
IV miejsce- Zuzanna Bakier- kl. VI
wyróżnienie- Joanna Musiuk- kl. IV
 
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)
Czytaj więcej o: KONKURS RECYTATORSKI "TRÓJGŁOS POETYCKI"

ODWIEDZINY W MUZEUM

2015-10-16

16 października br uczniowie klasy Ia i Ib, na zaproszenie państwa Odzijewiczów,  odwiedziły Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy przy ul. Ciołkowskiego 1J. Centrum jest jednostką ogólnouczelnianą pod merytorycznym  nadzorem Instytutu Biologii UwB. Uczniowie zostali oprowadzeni po trzech wystawach: Flora i fauna Arktyki i Antarktydy, Środowisko przyrodnicze Podlasia orazKamienie i minerały.Ogromne wrażenie zrobiło na dzieciach żebro płetwala błękitnego – największego wieloryba. Żebro to i wiele innych eksponatów przywiózł z wypraw naukowych patron muzeum.

Czytaj więcej o: ODWIEDZINY W MUZEUM

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

2015-10-14

14.10.2015 roku w naszej Szkole był dniem wyjątkowym ze względu na przypadające w tym dniu Święto Opieki Najświętszej Bogurodzicy, Dzień Edukacji Narodowej oraz ślubowanie klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum. Uroczyste obchody tego dnia rozpoczęła Święta Liturgia, w której tradycyjnie już udział wzięli uczniowie, rodzice, nauczyciele i dyrekcja szkoły. Dzieci przystąpiły do sakramentu spowiedzi i priczastia.

Czytaj więcej o: ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Świat skamieniałości

2015-10-30

30 października kl. IIa zwiedziła w Muzeum Podlaskim wystawę czasową pt. "Świat skamieniałości". Na wystawie można było zobaczyć przyrodniczą przeszłość naszej planety widzianą przez pryzmat skamieniałości. Każdy z uczniów wykonał samodzielnie odlew skamieniałości i stempel stopy dinozaura. Było nieziemsko!:)

Czytaj więcej o: Świat skamieniałości

Kosmiczne piosenki

2015-10-29

Dnia 29.10.2015r. uczniowie klas I-III wzięli udział w audycji muzycznej pt. "Kosmiczne piosenki". Wraz z Panem Astronomem dzieci miały okazję poznać techniki artykulacji w grze na instrumentach takie jak: staccato, legato, piano i forte.

Czytaj więcej o: Kosmiczne piosenki

Żywa lekcja historii „Mieszko i Wikingowie”

2015-10-27

27 października 2015r. dzieci i młodzież naszej szkoły wzięły udział w żywej lekcji historii „Mieszko i Wikingowie”, przygotowanej przez Bractwo Historyczne KERIN. Uczniowie zostali przeniesieni do odległych czasów Słowian, Wikingów, Mieszka I i Dobrawy.

Czytaj więcej o: Żywa lekcja historii „Mieszko i Wikingowie”

Szachy dla rodziców i nauczycieli

2015-10-26

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych rodziców/opiekunów oraz zainteresowanych nauczycieli na naukę gry w szachy.

Spotkanie odbędzie się 29.10.2015r. (czwartek) w godzinach 17:15-18:45 na stołówce.

Czytaj więcej o: Szachy dla rodziców i nauczycieli

Wycieczka do Warszawy

2015-10-26
W przeddzień święta Edukacji Narodowej, jak również święta Opieki Najświętszej Bogurodzicy, uczniowie klas IIa, IIb, III i IV wybrali się na wycieczkę do Warszawy.
Dzień był bardzo długi, pełen emocji i pozytywnych wrażeń.
Swoją przygodę rozpoczęliśmy od Centrum Nauki Kopernik- największego centrum nauki w Polsce. Mieliśmy możliwość zobaczenia wystaw stałych, Teatru Robotycznego, a także Teatru Wysokich Napięć. Aktywnie uczestniczyliśmy również w warsztatach prowadzonych przez animatorów, braliśmy udział w konkursach i doświadczeniach.
Czytaj więcej o: Wycieczka do Warszawy

Teatrzyk

2015-10-21

15 października do naszej szkoły zawitali goście z Ukrainy, a dokładnie z Żytomierza. Przyjechali do nas z przedstawieniem teatralnym „Złote kurczątko”. Dzieci miały okazję obejrzeć wzruszającą historię małego kurczaczka oraz jego poszukiwania miłości.

Aktorzy na co dzień pracują w Akademicznym Obwodowym Teatrze Lalek w Żytomierzu, a do nas przyjechali w ramach festiwalu „Podlaska Jesień”.

Czytaj więcej o: Teatrzyk

Kreatywne zabawy w świetlicy

2015-10-21

Dzieci przebywajace w  świetlicy mają mozliwość kreatywnych zabaw. Jedną z nich jest zabawka przestrzenna BAMB. Pozwala ona na tworzenie dowolnej liczby figur przestrzennych. Uczy ona doskonalości i precyzji,  kreuje twórcze pomysly. Ponadto poprawia motoryke i koordynację ręka- oko. Kolejną propozycją i nowością jest KINETYCZNY PIASEK. Jest to masa, która ma właściwości  ciągłego poruszania się grudek piasku. Masa ta nigdy nie wysycha i nie plami ubrania. Zabawa z kinetycznym piaskiem wpływa niezwykle relaksujaco i dostarcza mnóstwo kreatywych pomysłów. Zobaczcie sami jak dzieciaki świetnie sie bawią.                              

Urszula Kiryluk
             Katarzyna Zajączkowska

Czytaj więcej o: Kreatywne zabawy w świetlicy

Dzień Krawata

2015-10-20

20 X 2015r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień Krawata.  W tym dniu na szkolnych korytarzach rządziły krawaty. Częścią sukcesu było zaangażowanie uczniów.  Oczywiście do zabawy włączyli się też nauczyciele i nasi najmłodsi uczniowie dla których papierowe krawaty przygotowali uczniowie z klasy 6a. Każdemu udzieliła się wspaniała atmosfera, która umiliła nam ten deszczowy, jesienny dzień.                             

Opiekun SU

Czytaj więcej o: Dzień Krawata

Otrzymaliśmy medale „Diligentiae – za pilność”

2015-10-18

15 października, podczas uroczystej gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Prezydent Białegostoku wyróżnił najpilniejszych uczniów oraz ich mistrzów - nauczycieli towarzyszących na drodze ich rozwoju osobowego. 

Wśród wyróżnionych nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły. Medalami „Diligentiae – za pilność” uhonorowane zostały, uczennica klasy I gimnazjum, Weronika Kordiukiewicz oraz pani mgr Iwona Jakimiuk.

Gratulujemy!

Czytaj więcej o: Otrzymaliśmy medale „Diligentiae – za pilność”

Zuchy!

2015-10-08

30 września 50 Białostocka Gromada Zuchowa przeprowadziła zbiórkę naborową w Zespole Szkół Niepublicznych św. św. Cyryla i Metodego. Dzieci wspaniale się bawiły i już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania.
Po konsultacjach z rodzicami, zdecydowaliśmy, że będziemy działać w dwóch grupach, w związku z tym wybraliśmy dwa terminy zbiórek. Zbiórki będą odbywały się w każdy poniedziałek i czwartek o godzinie 16.30 w szkolnej harcówce. Każdy kto pragnie dołączyć do gromady powinien wybrać jeden z podanych wyżej terminów i przybyć na zbiórkę. Zapraszamy serdecznie. Czuj!

Czytaj więcej o: Zuchy!

Dzień Uśmiechu

2015-10-06

2 października obchodzony jest na całym świecie Dzień Uśmiechu. W naszej szkole nie mogliśmy o tym wydarzeniu zapomnieć dlatego Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs. Ważna była pomysłowość i kreatywność naszych uczniów. Zobaczcie sami :-)

Czytaj więcej o: Dzień Uśmiechu

Przejdź do góry