Niepubliczna Szkoła Podstawowa św. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku

15-461 Białystok, ul. L. Waryńskiego 30, tel: 662 073 444, 85 652 20 59

za rok szkolny 2014/2015

W roku szkolnym 2014/2015 Rada Rodziców wystąpiła do Zarządu Głównego Bractwa świętych Cyryla i Metodego z wnioskiem o obniżenie czesnego za drugie i każde następne dziecko uczęszczające do Zespołu Szkół Niepublicznych Świętych Cyryla i Metodego. Zarząd przychylił się do wniosku Rady Rodziców i obniżył czesne o 10%.

Rada Rodziców uczestniczyła w organizowaniu prelekcji dla rodziców i nauczycieli. Spotkania odbywały się cyklicznie. Na wykłady udało się zaprosić między innymi biskupa Grzegorza, prof. Elżbietę Czykwin, archimandrytę Warsonofiusza, arcybiskupa Jeremiasza.

W roku szkolnym 2014/2015 udało się pozyskać do biblioteki szkolnej książki z Katedry Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku oraz zakupić około 50 książek o tematyce prawosławnej.  Na wniosek Rady Rodziców biblioteka we czwartki jest czynna od 11:00 do 17:00, aby rodzice mogli po południu wypożyczać książki.

Rada Rodziców zorganizowała zapusty przed postem bożonarodzeniowym. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i warta jest kontynuacji w następnych latach. Rada Rodziców uczestniczyła również w organizowaniu tradycyjnego już wieczoru kolęd w szkole. Tradycją tego wieczoru staje się wspólne śpiewanie kolęd przez dzieci i rodziców z poszczególnych klas pod kierownictwem wychowawców. Dobrze służy to integracji.

Rada Rodziców brała udział w opracowywaniu i organizowaniu szycia strojów galowych dla chóru szkolnego.

Rada Rodziców wielokrotnie zachęcała do Rodziców do przekazywania 1% podatku na Bractwo Świętych Cyryla i Metodego.

Rada Rodziców uczestniczyła w organizowaniu tradycyjnego już Pikniku Rodzinnego związanego ze świętem patronów szkoły. Chętni uczestniczyli w Boskiej Liturgii w kaplicy szkolnej.

Ponadto Rada Rodziców zajmowała się sprawami bieżącymi, w tym dyscypliną, używaniem telefonów komórkowych i tabletów przez uczniów. Powtarzającym się zagadnieniem była jakość obiadów serwowanych w stołówce szkolnej. Ze względów finansowych nie jest niestety możliwe szybkie wyremontowanie pomieszczeń i wyposażenie własnej kuchni. Są jednak czynione - przy współudziale Rady Rodziców - starania w tym kierunku.

Przewodniczący Rady Rodziców,

Aleksy Kordiukiewicz